• על מכון כתבי הרב שג"ר

  מכון כתבי הרב שג”ר שם לו למטרה להוציא לאור את תורתו של הרב שג”ר.
  בשנת תשס"ז הלך לעולמו הרב שג”ר, שהיה מגדולי ההוגים הציונים דתיים בדורנו. הרב שג”ר שגדל בהוויה הישראלית של ימי ראשית המדינה, וחווה על בשרו את אימי מלחמת יום הכיפורים, עת נפצע קשה ברמת הגולן, הפך להיות אחד ממסמני הדרך לציונות הדתית נוכח העולם הפוסט מודרני, והגותו פונה אל הציבור הישראלי בכללו. הרב שג”ר עמד בראשות ישיבת הכותל בהיותו בן 32 בלבד, ובהמשך בראשות מוסדות נוספים (מעלה, מקור חיים, בית מורשה, שיח יצחק). מאז פטירתו המוקדמת עסוק ‘מכון כתבי הרב שג”ר’ בהוצאת כתביו לאור, ובהפצתם.
  הרב שג”ר היה מחדש דרך ושפה חסידית-ציונית-דתית בסביבה פוסטמודרנית. מכון כתבי הרב שג”ר הוקם באביב תשס”ז (2007), בימי מחלתו של הרב שג”ר. המכון עוסק בהוצאה לאור של כתביו הרבים של הרב, בכל הנושאים בהם עסק (הגות, דרשות, אקטואליה, גמרא, הלכה). עוד עמל המכון על תרגום הכתבים לשפות זרות, קיום ערבי עיון וניהול הארכיון של הרב שג”ר.
 • חברי ועד הכתבים

  שמעון י’ דייטש – יו”ר, מרים רוזנברג, ז’ דוב זינגר,  אורי ליפשיץ, זוהר מאור, אליעזר מלכיאל, נעם סמט, משה ש’ פאלוך, אוריה שמלצר – מזכיר הועד.
09.06 » ספרים בעריכה: עיונים במדרשי אגדה, שיעורים על מסכת סנהדרין, שיעורים על סיפורי מעשיות לר"נ מברסלב, עיונים בסוגיות על משפחה ופריון

  צרו קשר

  מעלה מיכאל 4א, אלון שבות

  טל: 02-993-8850 פקס: 02-993-8850

  sgr@inter.net.il

  תפריט נגישות