מתורת הרב

13 בנובמבר 1947 - 7 ביולי 2007

מאז שנת תשל"ה, כשהיה כבן עשרים וחמש, כתב הרב שג"ר חידושי תורה, מחשבות ורשימות לקראת שיעורים באופן סדיר ושיטתי. בתחילה בכתב יד במחברות וקלסרים ומשנת תש"ן, כשהחל להשתמש במחשב באופן סדיר, בקבצי מחשב. הכתיבה מתפרשׂת על כל מקצועות התורה – גמרא, דרשות לחגים ולאירועים מיוחדים, מחשבת ישראל לדורותיה וסוגיות אקטואליות. חלק מהדברים נכתב כתקציר מסכם לקראת שיעורים שלימד במוסדות שונים וחלקם – סיכומים של לימודו ועיוניו בתחומים השונים.

היצירתיות, ההעמקה וההתחדשות של הרב שג"ר הקשו עליו בגיבוש כתיבתו הענפה לפורמט הראוי לפרסום. בין השנים תש"ן–תש"ס פרסם מעל עשרה מאמרים תורניים והגותיים בבמות שונות. החל משנת תש"ס ועד לפטירתו ראו אור כמה ספרים וחוברות מפרי עטו תוך שהוא מסתייע בידידים ותלמידים במלאכת העריכה.

כאשר נודע לו דבר מחלתו הקשה כינס הרב שג"ר כמה מתלמידיו ופירט את רצונו ואת בקשותיו בנוגע להוצאת תורתו לאור. הוא בחר ועד להוצאת כתביו וגוף זה החל באיסוף ומיון של המחברות וקבצי המחשב לצד הקלטות וסיכומים של שיעוריו. נבנה מסד נתונים וקטלוג של האוסף הרחב הזה, והוחל בעבודה המורכבת והסבוכה של עריכת הכתבים.

מאז פטירתו בשנת תשס"ז ועד כה, ראו אור במסגרת פעילותו של מכון כתבי הרב שג"ר, יותר משבעה עשר ספרים ועוד היד נטויה. כמו כן נערכו מחומרי הגלם שהשאיר אחריו כמה מאמרים שפורסמו בבמות שונות.

מעיזבונו של הרב ניתן לערוך עשרות רבות של ספרים בכל תחומי התורה. הוועד להוצאת הכתבים הציב לפניו מטרה להוציאם לאור.

באתר ניתן למצוא פרקים מספרים שיצאו לאור, הקלטות נבחרות של שיעוריו (מתוך יותר מאלף הקלטות), טיוטות מתוך הארכיון ובשלב מאוחר יותר – קטלוג הארכיון.

09.06 » ספרים בעריכה: עיונים במדרשי אגדה, שיעורים על מסכת סנהדרין, שיעורים על סיפורי מעשיות לר"נ מברסלב, עיונים בסוגיות על משפחה ופריון

    צרו קשר

    מעלה מיכאל 4א, אלון שבות

    טל: 02-993-8850 פקס: 02-993-8850

    sgr@inter.net.il

    תפריט נגישות